آزمون المپیاد در علوم پزشکی

آزمون المپیاد در علوم پزشکی

این المپیاد دو آزمونی است ،یکی به صورت انفرادی و دیگری به صورت گروهی برگزار می شود.معمولاً المپیاد در نیمه دوم شهریور ماه و به مدت یک هفته در یکی از دانشگاه های علوم پزشکی کشور برگزار می شد ،اما سال گذشته اسفند و مرداد ماه درتهران برگزار شد.تمامی دانشجویان دانشگاه ها می توانند در این المپیاد شرکت کنند(یعنی هیچ پیش شرطی من جمله معدل برای حضور در این المپیاد مدنظر نمی باشد). به علت اینکه تعداد زیادی از دانشجویان خواهان شرکت دراین المپیادهستند هر ساله هردانشگاه یا منطقه یک آزمون غربالگری بین دانشجویانش برگزار می کند.

سال گذشته المپیاد در 6حیطه برگزار شد: 1 .حیطه علوم پایه 2 .حیطه استدلال بالینی 3 .حیطه مدیریت نظام سالمت 4 .حیطه هنر در پزشکی 5 .فلسفه در پزشکی 6 .کارآفرینی سه حیطه اخر در چند سال گذشته اضافه شده است دربعضی سال ها حیطه های آخر وجود نداشت. منابع حیطه استدلال بالینی مطابق با منابع اعمال شده در کوریکولوم دوره پزشکی عمومی است. بنابراین ،شرکت در این المپیاد باعث ارتقا سطح دانشجو برای پاسخگویی به سوالت آزمون های پره انترنی و پذیرش دستیار تخصصی می گردد.

از بین سایت های مربوط به حیطه ی علوم پزشکی ، سایت پزشک آموز دارای پکیج های المپیاد است . همچنین آزمون های پره انترنی و پذیرش دستیاری و آزمون های دیگر را در سایت پزشک آموز در دسترس است .

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com