آزمون صلاحیت پرستاری

صلاحیت پرستاری چیست؟

گواهینامه اي است که از سوي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به هر پرستار پس از اطمینان از احراز شایستگی هاي لازم)علمی، انضباطی، اخلاقی و جسمی_روانی( مبتنی بر استانداردهاي حرفه اي تعلق می گیرد.هدف از صدور پروانه صلاحیت حرفه اي حفظ حقوق مردم با ارائه مراقبت هاي پرستاري با کیفیت و در دسترس بیماران و مددجویان در بالین و در سطح جامعه، بواسطه کسب اطمینان از داشتن صلاحیت هاي لازم از نظر علمی، اخلاقی،انضباطی، جسمی و روانی توسط شاغلین حرفه پرستاري است.

 

 

زمان ثبت نام آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاری

زمان ثبت نام ازمون صلاحیت حرفه ای پرستاری از 1400/04/01 آغاز شده و تا 1400/04/10 ادامه خواد داشت داوطلبان با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور می توانند نسبت به ثبت نام خود اقدامات لازم را انجام دهند.

 

 

تاریخ  برگزاری آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاری:

زمان برگزاری آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاری در تاریخ  25/06/1400 برگزار میشود.

 

 

محل برگزاری آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاری:

در دانشگاه های علوم پزشكی تهران،شهیدبهشتی، ایران، اراک، ارومیه، اردبیل، اصفهان، اهواز، ایلام، بندرعباس، خراسان شمالی،خراسان جنوبی، بوشهر، تبریز، گیلان، زاهدان، سمنان، كردستان، شیراز، شهركرد، قزوین، قم، كرمان، كرمانشاه، گلستان، لرستان، مشهد،همدان، یا سوج، زنجان، مازندران و یزد برگزار خواهد شد.

 

 

 دریافت كارت ورود به جلسه آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاری 1400

زمان دریافت كارت ورود به جلسه آزمون صلاحیت حرفه ای معمولا یک هفته قبل از برگزاری آزمون می باشد. از ورود داوطلبان فاقد كارت ورود و كارت شناسایی (كارت ملی یا شناسنامه) به جلسه آزمون ممانعت بعمل خواهد آمد.  داوطلب پس از ورود با كد رهگیری، ابتدا فرم خود اظهاری كه قابل رویت میباشد را تكمیل و سپس سامانه جهت دریافت كارت فعال میشود.

داوطلبان فقط مجازند همراه خود مداد، پاک كن، كارت شناسایی معتبر و ماسك داشته باشند.به منظور رعایت نكات بهداشتی و حفظ سلامتی كلیه داوطلبان، افرادی كه مبتلا به بیماری كرونا میباشند. از سایر داوطلبان جدا شده و در فضای مجزا امتحان خواهند داد.

تذكر 1 : مدارك تحصیلی داوطلبان خارج از كشور باید به تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی یا وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رسیده باشد.
تذکر2  : داوطلبان محترم صرفنظر از دانشگاه محل فراغت از تحصیل یا دانشگاه محل خدمت، میتوانند هر یك از حوزههای ذكر شده فوق را به عنوان حوزه امتحانی انتخاب كنند.
تذكر 3 : منابع آزمون فوق در سایت مركز سنجش آموزش پزشكی متعاقبا بارگذاری خواهد شد.

 

 

تمدید گواهی صلاحیت حرفه اي

گواهی صلاحیت حرفه اي براي 5سال اعتبار دارد و سپس بر اساس شرایط ذیل نیاز به تمدید دارد:

1-شرایط علمی: کسب امتیاز باز آموزي سالیانه به میزان25امتیاز از سوي دفتر آموزش مداوم وزارت بهداشت و قبولی در آزمون علمی

2-شرایط اخلاقی و انضباطی : در صورت نداشتن احکام قطعی منجر به محرومیت از اشتغال از طرف دادگاهها و نظام پزشکی

 

 

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com