آزمون صلاحیت پرستاری

صلاحیت پرستاری چیست؟

گواهینامه ای است که از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به هر پرستار پس از اطمینان از احراز شایستگی های لازم)علمی، انضباطی، اخلاقی و جسمی_روانی( مبتنی بر استانداردهای حرفه ای تعلق می گیرد.هدف از صدور پروانه صلاحیت حرفه ای حفظ حقوق مردم با ارائه مراقبت های پرستاری با کیفیت و در دسترس بیماران و مددجویان در بالین و در سطح جامعه، بواسطه کسب اطمینان از داشتن صلاحیت های لازم از نظر علمی، اخلاقی،انضباطی، جسمی و روانی توسط شاغلین حرفه پرستاری است.

 

زمان ثبت نام آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاری

زمان ثبت نام ازمون صلاحیت حرفه ای پرستاری از ۱۴۰۰/۰۴/۰۱ آغاز شده و تا ۱۴۰۰/۰۴/۱۰ ادامه خواد داشت داوطلبان با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور می توانند نسبت به ثبت نام خود اقدامات لازم را انجام دهند.

 

تاریخ  برگزاری آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاری:

زمان برگزاری آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاری در تاریخ  ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ برگزار میشود.

 

محل برگزاری آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاری:

در دانشگاه های علوم پزشکی تهران،شهیدبهشتی، ایران، اراک، ارومیه، اردبیل، اصفهان، اهواز، ایلام، بندرعباس، خراسان شمالی،خراسان جنوبی، بوشهر، تبریز، گیلان، زاهدان، سمنان، کردستان، شیراز، شهرکرد، قزوین، قم، کرمان، کرمانشاه، گلستان، لرستان، مشهد،همدان، یا سوج، زنجان، مازندران و یزد برگزار خواهد شد.

 

 دریافت کارت ورود به جلسه آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاری

زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون صلاحیت حرفه ای معمولا یک هفته قبل از برگزاری آزمون می باشد. از ورود داوطلبان فاقد کارت ورود و کارت شناسایی (کارت ملی یا شناسنامه) به جلسه آزمون ممانعت بعمل خواهد آمد.  داوطلب پس از ورود با کد رهگیری، ابتدا فرم خود اظهاری که قابل رویت میباشد را تکمیل و سپس سامانه جهت دریافت کارت فعال میشود.

داوطلبان فقط مجازند همراه خود مداد، پاک کن، کارت شناسایی معتبر و ماسک داشته باشند.به منظور رعایت نکات بهداشتی و حفظ سلامتی کلیه داوطلبان، افرادی که مبتلا به بیماری کرونا میباشند. از سایر داوطلبان جدا شده و در فضای مجزا امتحان خواهند داد.

تذکر ۱ : مدارک تحصیلی داوطلبان خارج از کشور باید به تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یا وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رسیده باشد.
تذکر۲  : داوطلبان محترم صرفنظر از دانشگاه محل فراغت از تحصیل یا دانشگاه محل خدمت، میتوانند هر یک از حوزههای ذکر شده فوق را به عنوان حوزه امتحانی انتخاب کنند.
تذکر ۳ : منابع آزمون فوق در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی متعاقبا بارگذاری خواهد شد.

 

تمدید گواهی صلاحیت حرفه ای

گواهی صلاحیت حرفه ای برای ۵ سال اعتبار دارد و سپس بر اساس شرایط ذیل نیاز به تمدید دارد:

۱-شرایط علمی: کسب امتیاز باز آموزی سالیانه به میزان ۲۵ امتیاز از سوی دفتر آموزش مداوم وزارت بهداشت و قبولی در آزمون علمی

۲-شرایط اخلاقی و انضباطی : در صورت نداشتن احکام قطعی منجر به محرومیت از اشتغال از طرف دادگاهها و نظام پزشکی

 

سایت پزشک آموز در زمینه آزمون صلاحیت پرستاری چه کمکی به کاربران گرامی انجام می دهد؟

تیم تشکیل دهنده پزشک آموز، متشکل از اساتید و کادر کاملاً مجرب و متخصص در این حوزه، همواره آمادگی ارائه خدمات و مشاوره در این مورد را دارد. شما کاربر گرامی می توانید برای موفقیت در آزمون مذکور، از بهترین منابع، فیلم های مهارتی، فیلم های آموزشی، کتاب ها و جزوه و آزمون های آزمایشی به همراه نمونه سوالات موجود در سایت پزشک آموز بهره ببرید و موفقیت خود را در این آزمون تضمین نمایید.

 

 

 

پزشک آموز تنها موسسه میباشد که آزمون های شبیه سازی شده با نرم افزار وزارت بهداشت طراحی کرده است.برای شرکت در آزمون های شبیه سازی شده پزشک آموز و تجربه آزمون روی متن زیر کلیک کنید.

 

آمادگی آزمون های علوم پزشکی با نرم افزار مرجع وزارت بهداشت

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
ورود به سایت
نام کاربری / ایمیل / شماره موبایل خود را وارد کنید
بازیابی کلمه عبور
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
ورود به سایت
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ثبت نام در سایت
شماره موبایل / ایمیل را تایید و اطلاعات را تکمیل کنید
ثبت نام در سایت
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر